SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

We wtorek 12 czerwca w naszej szkole odbyła się bardzo ciekawa impreza poświęcona promocji zdrowia – Festyn „Czas na zdrowie”. Działanie to realizowaliśmy w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego. Głównym celem festynu była popularyzacja tematyki prozdrowotnej wśród młodzieży oraz inspirowanie do zdrowego stylu życia. Do działań na rzecz dbałości o zdrowie zapraszała Fundacja Banku Ochrony Środowiska w ramach działań Klubów 4H.

Spośród zaproszonych gości przybyli do nas przedstawiciele: gminnej oświaty, służby zdrowia, straży pożarnej, Oddziału Doradztwa Rolniczego w Moliszewicach, rodzice oraz uczniowie ze szkół w Czostkowie i Olesznie. Młodzi artyści, wykonując wiersze, piosenki i scenki humorystyczne, promowali zdrowe odżywianie, ekologiczną żywność i zachęcali do aktywności fizycznej. Pani pielęgniarka Beata Wydrych przedstawiła zgromadzonym prezentację multimedialną, w której zawarła wiele cennych wskazówek i rad na temat zdrowego odżywiania, w sposób praktyczny uczyła udzielania pierwszej pomocy oraz odpowiadała na pytania uczniów. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieczynie pod okiem komendanta Pana Mariusza Łapota czuwali nad zaopatrzeniem w potrzebne ekologiczne produkty z których mamy naszych uczniów wyczarowały smaczne i zdrowe posiłki. Zaproponowały zestaw sałatek owocowo- warzywnych, pyszne kanapki, ciasta własnego wypieku i co nieco z domowej spiżarni. Wszyscy uczestnicy festynu mogli zasmakować tych zdrowych potraw.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.