SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W dniach 22 - 24.06.2012 r. nasi uczniowie wzięli udział w Krajowym Zlocie Klubów i Sympatyków 4H w Bartoszewicach. Motywem przewodnim zlotu była promocja produktów zbożowych w żywieniu człowieka.

Uczniowie z Mieczyna zorganizowali dwa stoiska prezentujące szkołę - jedno z klubowym dorobkiem i drugie promujące produkty zbożowe. Jako tradycyjny produkt Klub 4H Orliki serwował regionalny chleb na zakwasie z domieszką mąki gryczanej. Natomiast w kategorii pieczywa nowoczesnego furorę zrobił bananowiec. Podbijał żołądki i zyskał wielu zwolenników.

Rozstrzygnięcie konkursu „Wiem co jem” było miłą niespodzianką dla uczestników zlotu z Mieczyna. Klub Orliki zajął II miejsce w krajowym konkursie i otrzymał Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia oraz liczne nagrody rzeczowe.

Ponadto uczniowie z powodzeniem prezentowali na krajowej scenie swoje talenty wokalne i plastyczne. Uczennica kl. V Weronika Wertka zdobyła pierwsze miejsce w konkursie plastycznym.

Szczególnym zaangażowaniem w przygotowaniach do konkursu i stoisk wystawowych w Bartoszewicach wykazały się uczennice: A. Ptak, J. Klimczyk, E. Palac, M. Sobczyk, P. Sobczyk, E. Raczyńska, I. Raczyńska, W. Woś, J. Kozieł, A. Dwojakowska, M. Kmiecik.

Do konkursu przygotowywała uczniów pani Lidia Siwek, a opiekunkami dzieci, które brały udział w Zlocie w Bratoszewicach, były panie Lidia Siwek i Magdalena Kawka.

Poza atrakcjami w Bartoszewicach były również inne przyjemności. W długiej drodze na zlot wycieczka miała postój w Sielpi. Tam dzieci korzystały z rozrywek typu: zjeżdżalnie, suchy basen czy bilard. W Głownie, gdzie dzieci były zakwaterowane, w godzinach popołudniowych był czas na zwiedzanie miasta oraz spacer po pięknej plaży zalewu Mrożyczka. W ostatnim dniu wycieczki klubowicze zwiedzali przemysłowe miasto Łódź. Odwiedzili także strefę kibica, gdzie zostali obdarowali nietypowymi okularami w barwach narodowych.

Obejrzyj galerię zdjęć

Copyright © 2014. All Rights Reserved.