SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W dniu 3 września 2012 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 20012/2013. O godz. 9.00 zadźwięczał dzwonek a po nim rozpoczął się uroczysty apel.

Uczniowie, nauczyciele i przybyli na uroczystość rodzice odśpiewali hymn państwowy a następnie głos zabrała dyrektor szkoły Małgorzata Klimczyk – Karpińska. Serdecznie powitała zebranych. Szczególnie gorące słowa powitania skierowała do najmłodszych uczestników uroczystości – uczniów klasy I oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.

Pani dyrektor  przypomniała również uczniom o czekających ich obowiązkach, przedstawiła wychowawców oraz złożyła życzenia na nowy rok szkolny. Po wystąpieniu  dyrektora szkoły uczniowie z kl. IV zaprezentowali krótki program artystyczny a następnie odbyło się w klasach spotkanie z wychowawcami. Na zakończenie szkolna społeczność zgromadziła się w kaplicy w Mieczynie na Mszy Św. którą odprawił  ksiądz proboszcz Marek Szyba. Najmłodsi uczniowie przynieśli przed ołtarz nowe przybory szkolne i podręczniki, które ksiądz pobłogosławił.

W. Wertka z kl. VI

Copyright © 2014. All Rights Reserved.