W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Język to podstawa. Ucz się języków” uczniowie klas IV - VI wzięli udział w konkursie ‘’Poznaj świat przez języki ‘’. Aby się do niego odpowiednio przygotować, uczniowie uczestniczyli w specjalnej lekcji języka angielskiego, w trakcie której przypomnieli sobie najważniejsze wiadomości z zakresu geografii i kultury Wielkiej Brytanii. Następnie, zgodnie z regulaminem, uczniowie zalogowali się na stronie konkursu i rozwiązali kilka quizów. Jak sami zgodnie przyznali, niektóre z pytań nie sprawiły im trudności ale były również takie, które wymagały naprawdę dużej wiedzy.

Konkurs miał zasięg ogólnopolski i niestety nie udało nam się zdobyć nagród rzeczowych, niemniej udział w rywalizacji zapewnił sporo pozytywnych emocji, był okazją do zdobycia nowych informacji i do wspólnej zabawy.  Poniżej przedstawiamy nazwiska uczniów, którzy wzięli udział w konkursie.

klasa IV

1. Dawid Stępień