SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Okres wielkanocny to wspaniała okazja do kultywowania naszych polskich tradycji i zwyczajów. W związku z tym uczniowie z klasy II przygotowali program artystyczny, a w nim przypomnieli najbardziej znane i podtrzymywane, zwłaszcza w naszym regionie, tradycje związane z obchodem Świąt Wielkanocnych. Na zakończenie dzieci złożyły całej społeczności szkolnej oraz gościom ( rodzicom uczniów) świąteczne życzenia, a następnie wszystkich poczęstowano tradycyjnym jajeczkiem.

Dopełnieniem apelu było podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Najpiękniejsza pisanka”. Konkurs ten był skierowany do uczniów z klas 0 – III. Wśród prac konkursowych znalazły się pisanki zdobione woskiem, złotkiem, koralikami, cekinami, piórkami, wstążkami i ręcznie malowane. Podczas oceniania prac brano pod uwagę technikę wykonania pracy, samodzielność i pomysłowość. Pisanki były oceniane w dwóch kategoriach:

Pisanki przestrzenne:

I miejsce: Mikołaj Kitliński, Błażej Kitliński, Natalia Dwojakowska
II miejsce: Magdalena Robak, Oliwia Robak, Klaudia Stępień, Zuzanna Sobczyk, Nikola Łapot, Dominika Kakowska, Kacper Łapot, Paulina Kmieć, Wiktoria Łapot, Julita Łapot
III miejsce: Kinga Radek, Patrycja Kozieł, Milena Łapot, Paula Sobczyk

Pisanki płaskie:

I miejsce: Łukasz Kupczyk, Jakub Karwacki
II miejsce: Zuzanna Pawelec, Paulina Mróz, Katarzyna Kupczyk, Kinga Pięta, Nikola Gągorowska, Julia Jordan
III miejsce: Filip Stępień, Igor Łapot, Karolina Bednarska, Artur Łapot, Martyna Larecka,

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz skromne upominki.

zespół redakcyjny z kl. VI

Copyright © 2014. All Rights Reserved.