SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

30 kwietnia odbył się w naszej szkole apel z okazji zbliżającej się 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego  uczniowie z klas IV - VI przedstawili montaż słowno-muzyczny w którym przypomnieli zgromadzonym widzom, jakie wydarzenia poprzedziły uchwalenie tego ważnego dokumentu oraz jakie zmiany wprowadził on w życie Rzeczpospolitej.Elementem powtarzającym się podczas inscenizacji była piosenka do Sonetu XXIX Adama Asnyka „Miejcie nadzieję”. Muzyka Z. Preisnera stanowiła podkład do recytacji wielu utworów, m. in. „Hymnu do miłości ojczyzny” Ignacego Krasickiego, fragmentu „ Powrotu posła” J. U. Niemcewicza, fragmentu „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicz, „Nad głębiami” Adama Asnyka, „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Uroczysty charakter patriotycznego poranka podkreślił nie tylko udział pocztu sztandarowego naszej szkoły, ale również odświętne stroje małych artystów oraz biało-czerwona dekoracja.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.