SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Z okazji Dnia Ziemi nasza Szkoła włączyła się w ogólnopolską proekologiczną edukacyjną akcję „Listy dla Ziemi", zainicjowaną przez  Fundację Ekologiczną ARKA. Uczniowie klas IV-VI wykazali się dużą aktywnością w pisaniu listów. Jako ambasadorowie akcji ekologicznej  przekonywali dorosłych do recyklingu, sadzenia drzew i innych korzystnych dla środowiska zachowań. Najciekawsze prace autorzy odczytali na apelu szkolnym. Byli to: z kl.  VI Weronika Wertka, Weronika Woś, Kinga Chruściel oraz  Igor Kukla z kl. V. Po apelu uczniowie klasy IV wraz z opiekunką LOP, panią Ireną Kuklą, posadzili przed szkołą ozdobne drzewka.

List Weroniki Wertki - uczennicy kl. VI

DRODZY DOROŚLI

W imieniu moim, przyszłych pokoleń i przede wszystkim naszej kochanej Ziemi, ślę do Was prośbę: Szanujcie Planetę.

Wiem, że Waszym zdaniem wygląda ona normalnie. Teraz jeszcze tak, ale co będzie za sto, dwieście lat? Wasze prawnuki będą rozwijały się wśród wysypisk śmieci. Dlatego proszę , pomyślcie o przyszłości. Chcielibyście żyć ze świadomością, że zwykła zabawa na podwórku może spowodować śmiertelną chorobę Waszego dziecka ?Jak? Przecież ,to tylko jedna reklamówka, jedno pudełko po chemikaliach, jedna lodówka. Owszem. Ale niech każdy na Ziemi wyrzuci takie coś .To daje miliony szkodliwych substancji w glebie i powietrzu .A wystarczy wrzucić śmieci do odpowiednich pojemników. Jeden papier na ziemi mniej, to jedno życie robaczka więcej. Chrońcie też lasy. Dajcie im trwać w nienaruszonym stanie. Pozwólcie być czystymi. Moje słowa na większość z Was zapewne nie podziałały. Dlatego wcielcie się w Naszą Planetę. Połóżcie się na ziemi ,niech ktoś wysypie na Was kubeł śmieci, odpadów, szklanych butelek .Prawda, że nie jest Wam miło? Tak samo czuje się ONA. Posłuchajcie mnie. To naprawdę ważne. Ratujcie świat. Jeszcze nie jest za późno.

Z poważaniem Weronika

członkowie  LOP

Copyright © 2014. All Rights Reserved.