SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Za nami 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od sześciu lat jesteśmy organizatorami tej wspaniałej akcji charytatywnej, a hojni mieszkańcy naszego środowiska oraz nasi goście otworzyli swoje serca i po raz kolejny nie szczędzili pieniędzy, które zostaną przekazane na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Zebraliśmy w tym roku 5 347,86 zł oraz bilon walut obcych - to rekord finałów w naszej szkole.

Jak co roku od rana wolontariusze z kl. IV i VI kwestowali przed kościołem w Stojewsku i kaplicą w Mieczynie. Mimo niesprzyjającej aury pogodowej ludzie chętnie wrzucali pieniądze do puszek.

Główną imprezę rozpoczęliśmy w szkole o godz. 16:00, a poprowadzili ją: pani Agata Frączek, pan Robert Woś i pan Łukasz Stępień (DJ Vania). W bloku artystycznym najpierw obejrzeliśmy jasełka pt. „Pan puka” wykonane przez uczniów kl. VI i chór szkolny. W dalszej części programu barwnie i niezwykle efektownie zaprezentowały się dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I – III, wykonując kilka piosenek wraz z ciekawym układem tanecznym, ale prawdziwym hitem okazały się występy kabaretowe naszych absolwentów. Do łez rozbawiły publiczność skecze wykonane przez Michała Robaka, Cezarego Kozieła, Dawida Frączka i Grzegorza Sobczyka.

Występy uczniów przeplatane były licznymi aukcjami gadżetów przekazanych przez przyjaciół WOŚP, byli to: Wójt Gminy Krasocin pan Ireneusz Gliściński, Starostwo Powiatowe i Rada Powiatu we Włoszczowie, dyrektor szkoły pani Małgorzata Klimczyk-Karpińska, pan Andrzej Jankowski – kierownik ZOZ w Krasocinie, pan Witold Szproch – prezes Zakładów Mięsnych „WIR” Łopuszno, państwo Violetta i Rafał Chruściel, państwo Adam i Elżbieta Młyńczak, państwo Mariusz i Renata Chruściel, pan Jan Chruściel, pani Jadwiga Kowalczyk, pani Urszula Dziedzic, pani Barbara Kowalczyk, państwo Jan i Justyna Raczyńscy, państwo Agata i Zbigniew Frączek, państwo Barbara i Robert Woś, państwo Anita i Łukasz Frączek, państwo Sylwia i Łukasz Sobczyk, pan Łukasz Stępień, pani Anna Tatar, państwo Alicja i Sylwester Błaszczykiewicz.

Aukcje miały bardzo emocjonujący przebieg. Wzięli w nich udział przedstawiciele władz gminnych i powiatowych: pan wójt Ireneusz Gliściński oraz radni: pan Rafał Chruściel, pan Adam Młyńczak i pan Mirosław Łapot oraz bardzo aktywnie włączyli się w nie mieszkańcy całego środowiska. Zlicytowano wszystkie przekazane na WOŚP gadżety.

Oprócz prezentacji artystycznych w wykonaniu uczniów nie zabrakło innych atrakcji. Pani Anita Gągorowska wykonywała wizaż artystyczny, a pani Barbara Kowalczyk demonstrowała jak tworzyć przepiękne cuda z papierowej wikliny. Można było również zrobić pomiar ciśnienia krwi i określić poziom cukru w organizmie. Te badania wykonywała pielęgniarka pani Beata Wydrych.

W holu szkoły, tradycyjnie już, rodzice sprzedawali chleb z wiejskim smalcem, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dorosłych jak i dzieci. Nie zabrakło też wybornych domowych ciast.

Z całego serca dziękujemy darczyńcom, nabywcom licytowanych przedmiotów, występującym artystom, wolontariuszom i wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację 22 Finału WOŚP w naszej szkole.

Dziękujemy za Wasze Otwarte Serca !!! Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.