SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Przed feriami w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez uczniów klasy IV, pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego. Uczniowie zaprezentowali najważniejsze i najciekawsze informacje na temat dwóch krajów anglojęzycznych: Australii i Kanady. Warto wiedzieć, że Australia jest szóstym co do wielkości krajem na świecie oraz jedynym krajem będącym zarazem kontynentem. Lato trwa tam od grudnia do lutego. W Australii swą działalność prowadzi Królewska Lotnicza Służba Medyczna (tzw. Latający Lekarze), jest ona służbą medyczną działającą w nagłych przypadkach na rozległych obszarach wiejskich Australii.

Kolejną ciekawostką o Australii jest to, iż słynie ona z ogromnej ilości owiec i kangurów. Wielka Rafa Koralowa jest największą rafą koralową na świecie i znajduje się w morzu Koralowym u wybrzeży stanu Queensland. Kanada to kraj znajdujący się pod panowaniem Królowej Elżbiety II. Mieszkańcy rzadko spacerują i chodzą pieszo, tutaj prawie każdy ma samochód. W Kanadzie produkuje się najwięcej na świecie syropu klonowego. Ludzie przestrzegają dobrych obyczajów. Kanada, pomimo niskich temperatur, przyciąga turystów, między innymi ze względu na ład i porządek panujący wokół posesji. Przed domami nie ma przepełnionych śmietników, czy worków ze śmieciami. Krajobraz Kanady składa się przede wszystkim z ogromnych przestrzeni, licznych parków narodowych i surowych Gór Skalistych. Z Kanady pochodziła Lucy Maud Montgomery- autorka powieści „Ania z Zielonego Wzgórza”.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.