SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

27 lutego 2014 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Włoszczowy i Krasocina. Sprzed szkoły wyruszyliśmy autokarem o godzinie 9:00. Nasze opiekunki: pani Agata Szymczyk i pani Wanda Wilczyńska po sprawdzweniu listy obecności zapoznały nas z  przebiegiem wycieczki i regulaminem zachowania. Najpierw udaliśmy się do Biblioteki Pedagogicznej we Włoszczowie, gdzie obejrzeliśmy ciekawą prezentację multimedialną o Kornelu Makuszyńskim. Wiele dowiedzieliśmy się o jego życiu, rodzinie i książkach, które napisał. Na zakończwenie pobytu w bibliotece wysłuchaliśmy fragmentu e-booka "Szatan z siódmej klasy". 
Kolejny punkt naszej wycieczki to obejrzenie w kinie ,,Muza” filmu pt. ,,Jack Strong” w reżyserii Władysława Pasikowskiego.

Główne role odtwarzali: Marcin Dorociński i Maja Ostaszewska. Akcja filmu rozgrywała się w powojennej Polsce. Losy głównego bohatera i jego rodziny ukazane były na tle wydarzeń historycznych. Zwróciliśmy uwagę na wartką akcję, która, zwłaszcza w drugiej części, trzymała widzów w napięciu.W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Krasocinie, aby zwiedzić Gminną Bibliotekę Publiczną. Panie bibliotekarki oprowadziły nas po różnych częściach obiektu  oraz objaśniły obowiązujące tam zasady. Wspomniały również o elektronicznych zabezpieczeniach zbiorów bibliotecznych oraz o zamawianiu książek poprzez system mak+. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy z wycieczki o godzinie 15:30. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że takie lekcje języka polskiego i historii mogłyby się odbywać częściej.

 

Uczniowie kl. VI

 

 

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.