SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W dniu 22 marca uczennice naszej szkoły Kmieć Paulina z klasy III i Radek Natalia z klasy VI pod opieką pani Lidii Siwek pojechały do Radkowa. Odbywały się tam eliminacje hufcowe harcerskiego konkursu recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie". Jak się okazało, była to zarazem piękna uroczystość patriotyczna. Padło tam tak wiele pięknie wypowiedzianych słów, że widownia chwilami roniła łezki. Szczególnie chwytały za serce słowa padające z ust najmłodszych recytatorów.

 

 

Nasza uczennica, Natalia Radek, prezentując wiersz A. Mickiewicza „Stepy Akermańskie” wyrecytowała wyróżnienie, gratulujemy.

Spotkanie było także wspaniałą okazją do zawierania nowych znajomości, obycia ze sceną i publicznością. Wyjazd do Radkowa wykorzystaliśmy również do celów krajoznawczych. W drodze powrotnej, korzystając z pięknej pogody, odwiedziliśmy Kossów. Obejrzeliśmy tam drewniany kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej (dawniej pw. Wszystkich Świętych), wzniesiony w połowie XVII w. i drewnianą dzwonnicę z połowy XVII w.

Drogę do Radkowa i z powrotem odbyliśmy innymi trasami, co pozwoliło nam także z okien samochodu poznawać nieznane miejsca naszego powiatu.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.