SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

28 maja świętowaliśmy Dzień Patrona - Prymasa Tysiąclecia oraz szóstą rocznicę nadania szkole imienia tego wielkiego Polaka. Obchody Święta Szkoły rozpoczęły się złożeniem kwiatów i zapaleniem znicza pod tablicą pamiątkową. O godzinie 11:00 uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział we  mszy św. w kaplicy w Mieczynie a potem w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy IV i I pod kierunkiem pani A. Frączek i L. Siwek. Najpierw odśpiewano hymn szkoły. Następnie, zgodnie z ceremoniałem szkolnym, nastąpił obrzęd przekazania sztandaru nowemu pocztowi. Uczniowie z kl. VI: Kinga Czerwińska, Maja Sobczyk i Bartłomiej Kozieł przekazali sztandar pod opiekę uczniom kl. V. W skład nowego pocztu weszli: Karolina Wydrych, Patrycja Mróz i Seweryn Jadowski. Ostatnim punktem programu było podsumowanie wyników szkolnego konkursu „Nasz Patron” zorganizowanego przez panie M. Ciszek i M. Sornat. Dyrektor szkoły Małgorzata Klimczyk-Karpińska wręczyła dyplomy i nagrody uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca. Zwycięzcą konkursu został uczeń klasy IV Hubert Frączek, II miejsce przypadło Karolinie Wydrych z klasy V, natomiast III miejsce zajęli Patrycja Mróz - klasa V i Bartłomiej Kozieł - klasa VI.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.