SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

„Bądź zdrów jak ryba” to hasło imprezy kulturalno-artystycznej zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka przez Lokalną Grupę Rybacką "Między Nidą, a Pilicą". Impreza dla dzieci z powiatu włoszczowskiego odbyła się w dniu 31.05.2014r. we Włoszczowie, a z naszej szkoły uczestniczyli w niej uczniowie klasy trzeciej. Na miejscu, przy pięknej, słonecznej pogodzie czekało na dzieci wiele atrakcji. Wzięły udział w różnorodnych konkursach z nagrodami. Był m.in. konkurs rozwiązywania krzyżówek, wędkarski, zręcznościowy, sprawdzający wiedzę o rybach. Dzieci mogły spróbować swoich sił w występach na scenie, poćwiczyć chodzenie na szczudłach i jazdę na hulajnodze. Obserwowały pływające rybki oraz słuchały ciekawych opowieści, a chętni i cierpliwi mogli pozyskać kolorowy tatuaż.

Ważnym punktem programu był występ Majki Jeżowskiej, która świetnie bawiła się z dziećmi przez godzinę, wręczała płyty, a później jeszcze rozdawała autografy. Na scenie występowali również inni zaproszeni goście, głównie dzieci i młodzież. Wszyscy uczestnicy imprezy obejrzeli film w kinie „Muza”, ale chyba najwięcej emocji dostarczył dzieciom film w Kinie 5D. Wesoło było też na karuzeli, zjeżdżalniach i trampolinie. Festyn trwał przez cały dzień dlatego dzieci otrzymały trzy posiłki, oczywiście z rybą w roli głównej.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.