SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Dnia 13 czerwca 2014r. wybraliśmy się, pod opieką pani Ireny Kukli i pani Agaty Szymczyk, na wycieczkę do Ostoi Dworskiej w Leśnicy. Celem wycieczki było poznawanie ciekawych zakątków Ziemi Świętokrzyskiej, rozbudzanie wrażliwości na piękno i bogactwo ojczystego krajobrazu i wprowadzenie w świat tradycji, przyrody i ekologii. O 8.30 wszyscy zebraliśmy się przed szkołą i wyjechaliśmy na wycieczkę. Na miejscu przywitał nas Grzegorz Szymański- Pietrek, mówiąc gwarą świętokrzyską, ubrany w staropolski strój. Najpierw zostaliśmy oprowadzeni po galerii wsi polskiej pt.,, Poznajemy Zawody, Zwyczaje, Zajęcia dawnej wsi Małej Ojczyzny’’. Następnie miło spędziliśmy czas przy ognisku zajadając swojski chleb na zakwasie. Po odpoczynku graliśmy w piłkę nożną i siatkówkę. Na koniec mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach pt.,, Obraz miejski utkany pachnącym sianem” i wykazaliśmy się talentem artystycznym w robieniu figurek z siana- w naszym wykonaniu były to ślimaki.

Zmęczeni całodniową zabawą, bogaci w nowe wiadomości związane z obyczajami i tradycjami staropolskiej wsi wróciliśmy do domu. Wycieczka była udana i na długo zagości w naszej pamięci.

Julia Klimczyk

Copyright © 2014. All Rights Reserved.