SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

26 września 2014 roku sześcioro reprezentantów naszej szkoły: Karolina Wydrych, Wiktoria Łapot, Paulina Kmieć, Jakub Jordan, Jakub Karwacki, Dominik Taras wraz z opiekunem – panią Agatą Szymczyk oraz panią dyrektor Małgorzatą Klimczyk - Karpińską, udało się do Buska- Zdroju po odbiór Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. Uroczystość wręczenia certyfikatów miała miejsce podczas XII Festiwalu Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby, na który od dwóch lat zapraszane są szkoły należące do sieci szkół promujących zdrowie. Program festiwalu był bardzo bogaty. Obejrzeliśmy ciekawe prezentacje dotyczące m.in. wirusowego zapalenia wątroby, czy szczepień ochronnych. Organizatorzy zadbali również o miłą i relaksującą atmosferę przygotowując występy artystyczne dzieci i młodzieży. Certyfikat otrzymaliśmy z rąk pani wizytator Małgorzaty Połeć. Na ten moment czekaliśmy od roku 2011, kiedy to zostaliśmy włączeni do Świętokrzyskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Należy dodać, że tylko dwie szkoły z województwa świętokrzyskiego w tym roku otrzymały certyfikat.

 

 

Jego uzyskanie jest ukoronowaniem naszych wysiłków w zakresie promocji zdrowia, zdrowego odżywiania się, dbania o kondycję fizyczną oraz o bezpieczeństwo i dobrą atmosferę w naszej szkole. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do otrzymania certyfikatu. Zapewniamy, że w dalszym ciągu będziemy prowadzić działania promujące zdrowy styl życia.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.