SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

15 października miała  miejsce  w naszej szkole ważna uroczystość. Uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet szkolnej społeczności. W tym dniu świętowaliśmy również Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości wziął udział Wójt Gminy Krasocin pan Ireneusz Gliściński, kierownik ZOPO  w Krasocinie pani Irena Kuśmierczyk, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice. Akademię rozpoczęła dyrektor szkoły pani Małgorzata Klimczyk-Karpińska składając życzenia i  podziękowania nauczycielom i pracownikom szkoły. Wręczyła nagrody tym, którzy wyróżnili się w pracy zawodowej placówki, podkreśliła ich zaangażowanie, kreatywność, życzliwość i serdeczność. Nagrody otrzymały panie: Irena Kukla, Agata Frączek, Lidia Siwek i Małgorzata Sornat. W dalszej części uroczystości słowa podziękowania i uznania skierował do nauczycieli i pracowników obsługi pan wójt Ireneusz Gliściński.

Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej nagrodami uhonorował panią dyrektor Małgorzatę Klimczyk -Karpińską i panią Agatę Szymczyk. Następnie z życzeniami oraz programem artystycznym wystąpili uczniowie dziękując nauczycielom za trud wkładany w ich nauczanie oraz wychowanie.

 

W drugiej części uroczystości głos zabrali pierwszoklasiści. Najpierw zaprezentowali część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyni pani Mieczysławy Ciszek, po czym odbyła się uroczystość ślubowania. Po ślubowaniu dyrektor szkoły pasowała pierwszaków na uczniów. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodycze od wójta Ireneusza Gliścińskiego i rodziców.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.