20 października 2014 roku wraz z uczniami klasy V i VI pod kierunkiem pani Wandy Wilczyńskiej i pani Agaty Frączek mieliśmy lekcje języka polskiego i wychowania fizycznego we Włoszczowie. Najpierw odbywały się zajęcia na basenie „Nemo”.

Niektórzy z nas mogli się już pochwalić swoimi pływackimi umiejętnościami, a wszyscy świetnie się bawili korzystając z dostępnego sprzętu. Następnie po krótkim odpoczynku udaliśmy się do Domu Kultury, aby obejrzeć spektakl teatralny pt. „Wrota czasu”. Sztuka skłoniła nas do refleksji nad spędzaniem wolnego czasu oraz zachęciła do właściwego jego planowania.

Dzięki spektaklowi zrozumieliśmy, że warto poszerzać swoją wiedzę nie tylko wykorzystując komputer, ale również sięgając po tradycyjną książkę. Mogliśmy się również przekonać, że pomagając innym ludziom pomagamy przede wszystkim sobie, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Podczas przedstawienia podziwialiśmy nie tylko grę zawodowych aktorów, ale także aktorskie wcielenia naszych „aktorów” – Natalii Wiatrowskiej i Łukasza Kupczyka. Wrażenia z wyprawy z pewnością na długo zostaną w naszej pamięci.

Uczniowie klasy IV