SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W ostatnim dniu pobytu w szkole nastrój Świąt Bożego Narodzenia zagościł na dobre w każdym z nas. Wszędzie świąteczna dekoracja, śpiew kolęd w klasach. W szczególniej szacie była sala gimnastyczna przygotowana na opłatkowe spotkanie. Uwieńczeniem tego klimatu była prezentacja jasełek przez uczniów klas I-III. Społeczność szkolna, rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele emeryci, wszyscy razem mogli kolejny raz przeżywać historię Maryi i Józefa związaną z Narodzeniem Jezusa. Uroczyste spotkanie rozpoczęła pani dyrektor. Następnie ksiądz przeczytał ewangelię a uczniowie przedstawili ją pokrótce w jasełkach. Na scenie pojawili się pasterze, aniołowie, gwiazdeczki, trzej mędrcy, groźny król Herod oraz Maryja z Józefem i Dzieciątkiem Jezus. Cała akcja przeplatana była wspólnym śpiewem kolęd. Głębokie zaangażowanie małych aktorów, dziecięca gra pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła pozwoliła widzom odczuć dramatyzm sytuacji, poczuć bezduszność z jaką potraktowano Józefa i Maryję, przeżywać razem te chwile. Wspólne świętowanie zakończyło składanie życzeń.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.