SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Znane słowa brzmią: „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”, dlatego już po raz siódmy Szkoła w Mieczynie włączyła się w organizację akcji charytatywnej w ramach 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Warto przypomnieć, że dotychczas zebraliśmy i przekazaliśmy Fundacji WOŚP kwotę 22 510,37 zł, natomiast w ciągu poprzednich 22 Finałów WOŚP ogółem Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 590 mln PLN. Jesteśmy niezwykle dumni i wzruszeni, że mogliśmy kolejny raz być częścią tej wspaniałej akcji niosącej pomoc tak wielu ludziom - starszym i młodszym. Celem tegorocznej zbiórki było pozyskanie środków finansowych dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów. Zebrane pieniądze przekazane zostaną między innymi na zakup urządzeń do genetycznej diagnostyki nowotworów, które wykrywa się u ok. 1200 dzieci rocznie. To bardzo smutna statystyka, dlatego w tym roku znów grała Orkiestra, aby chore dzieci miały możliwość otrzymania wsparcia i jak najlepszej opieki medycznej.

A jak wyglądał 23 Finał WOŚP w Szkole w Mieczynie? „Oj, się działo!”. Nasi kochani wolontariusze z klasy V – Hubert Frączek, Jakub Karwacki, Łukasz Kupczyk, Wiktoria Łapot, Natalia Pianka, Emilia Raczyńska, kwestowali przy kościele w Stojewsku i kaplicy w Mieczynie i choć pogoda nie dopisała, za oknem ziąb i deszcz, serca wszystkich obecnych w budynku szkoły były gorące i otwarte. Główną imprezę rozpoczęliśmy o godz. 16:00, a poprowadzili ją z rozmachem: pani Agata Frączek, pan Robert Woś i pan Łukasz Stępień (DJ Vania). To już tradycja, że impreza WOŚP w naszej szkole przyciąga tłumy.

Sala, udekorowana przez nauczyciela plastyki panią Irenę Kuklę, dosłownie pękała w szwach! Wśród gości znaleźli się uczniowie, rodzice, mieszkańcy Mieczyna i okolicznych miejscowości, którzy przybyli całymi rodzinami, aby pomagać i bawić się wspólnie z nami. Na początek uczniowie klas I-III zaprezentowali wspaniałe jasełka, przygotowane pod kierunkiem wychowawczyń: Mieczysławy Ciszek, Urszuli Dudek i Lidii Siwek. W dalszej części programu prawdziwym hitem okazały się występy kabaretowe naszych absolwentów. Po raz kolejny śmialiśmy się do łez oglądając skecze wykonane przez Michała Robaka, Cezarego Kozieła, Dawida Frączka i Wiktora Frączka. Na scenie, gościliśmy także Kubę Jadowskiego- ucznia naszej szkoły, który kilkakrotnie już był nagradzany w pozaszkolnych konkursach wokalnych.

 

Podziwialiśmy profesjonalne występy tanecznej grupy APLAUZ, którą prowadzi pani Iwona Dusza z Krasocina. Warto wspomnieć, że MOD Krasocin i Grupa Aplauz odnoszą duże sukcesy – w ubiegłym roku otrzymali Grand Prix jednego z najbardziej prestiżowych festiwali orkiestr w Polsce, czyli XLII Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu.

Przed orkiestrową publicznością zaprezentowała się również schola z Mieczyna. Dziewczęta, pod kierunkiem pani Urszuli Frączek, wystąpiły z koncertem pięknych, nastrojowych kolęd.

Występy uczniów i absolwentów przeplatane były licznymi aukcjami gadżetów przekazanych przez przyjaciół WOŚP. W tym roku licytowaliśmy gadżety otrzymane od: Wójta Gminy Krasocin pana Ireneusza Gliścińskiego, Starostwa Powiatowego i Rady Powiatu we Włoszczowie, państwa Violetty i Rafała Chruściel, dyrektor szkoły pani Małgorzaty Klimczyk-Karpińskiej, pana Witolda Szprocha – prezesa Zakładów Mięsnych „WIR” Łopuszno, zespołu tanecznego APLAUZ, Pąństwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie, państwa Moniki i Łukasza Ślęzak, pana Jana Chruściela, pana Józefa Siwka, pani Barbary Kowalczyk, państwa Jana i Justyny Raczyńskich, państwa Agaty i Zbigniewa Frączek, państwa Barbary i Roberta Woś, państwa Anity i Łukasza Frączek, państwa Marzeny i Mariusza Łapot, pana Leszka Krzyżanowskiego.

W licytacje aktywnie włączyli się przedstawiciele władz gminnych i powiatowych: pan wójt Ireneusz Gliściński oraz przewodniczący Rady Gminy pan Rafał Chruściel, przewodniczący Rady Powiatu pan Jacek Włodarczyk oraz radny powiatu pan Józef Siwek oraz mieszkańcy całej lokalnej społeczności. Wszystkie przedmioty przeznaczone do licytacji znalazły swoich nowych właścicieli-hojnych darczyńców o dobrych sercach.

Na czas akcji sale lekcyjne na dolnym korytarzu szkoły zmieniły swoje codzienne przeznaczenie. W jednej z nich panie Agata Krząpa oraz Agnieszka Kitlińska prowadziły sklepik z różnymi smakołykami, inna sala natomiast przybrała kształt gabinetu pielęgniarskiego, w którym panie Beata Wydrych i Sylwia Sornat z wrodzoną delikatnością dokonywały pomiarów poziomu cukru we krwi udowadniając, że nie taka igła straszna jak ją malują. Ochotnicy mieli także możliwość dokonania pomiaru ciśnienia tętniczego. W kolejnej sali odbywała się loteria fantowa prowadzona przez nauczyciela panią Marię Gacia. Wśród przedmiotów przekazanych do loterii znalazły się m.in. zestawy długopisów, książki, kalendarze, piórniki, filiżanki, kubki z logo Starostwa Powiatowego oraz płyty CD i DVD z koncertu MOD wraz z grupą taneczną APLAUZ, który odbył się w Filharmonii Kieleckiej.

Wszyscy obecni mieli także możliwość skosztowania pysznego chleba wiejskiego ze smalcem oraz domowych ciast. Te niepowtarzalne smakołyki, przygotowywane przez panią Violettę Chruściel, Agatę Frączek, Annę Tatar, Marzenę Łapot i Barbarę Woś mają wielu zwolenników zarówno wśród dorosłych jak i dzieci.

Natomiast dla amatorów mocniejszych wrażeń OSP w Mieczynie przygotowała wyjątkową atrakcję - przejazd wozem strażackim oraz prezentację sprzętu używanego w czasie akcji strażackich.

Wspólne kwestowanie i zabawy zakończyły się późnym wieczorem.

Z całego serca dziękujemy darczyńcom, nabywcom licytowanych przedmiotów, występującym artystom, wolontariuszom, osobom dbającym o ład i porządek oraz wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację 23 Finału WOŚP w naszej szkole.

Dziękujemy za Waszą Dobroć i Hojność!!! Do zobaczenia za rok!

 


Zdjęcia wykonała pani Agata Szymczyk.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.