SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

 

W styczniu tradycyjnie już zapraszamy do naszej szkoły seniorów, aby wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka. W tym roku również 22 stycznia zgromadzili się w szkole seniorzy, dzieci szklone i ich rodzice. To wspaniała środowiskowa uroczystość. Dzieci pod kierunkiem nauczycieli dla swoich babć i dziadków przygotowały występ artystyczny, a ich rodzice słodki poczęstunek w postaci ciasta, herbaty i owoców.

Po powitaniu i złożeniu gościom życzeń, dzieci z klas I-III zaprezentowały „Jasełka”.

W przygotowanie Jasełek wspólnie z nauczycielami zaangażowali się rodzice, którzy wykonali dla dzieci kolorowe stroje. Piękna dekoracja, barwne stroje i wspaniała gra naszych małych aktorów spowodowały, że było to ciekawe widowisko. Następnie wystąpiły, jak zwykle wspaniałe przedszkolaki. Bawiły one gości wierszykami, tańcem i piosenką. Tańce i piosenki zaprezentowały też dzieci z klas I-III, a starsi uczniowie recytowali wiersze. Pierwszą część spotkania, zakończył pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu dziewczynek z klas IV-VI. Seniorzy zachwycali się występem swoich pociech i nagradzali je gromkimi brawami.

 

Druga część spotkania to wspólne rozmowy i wspomnienia przy herbacie. W rozmowach nasi goście wyrażali swój zachwyt dla dzieci i ich artystycznych popisów. Dzieci natomiast były szczęśliwe, że mogły występować dla swoich najbliższych. Cieszymy się, że nasi goście

w miłej atmosferze spędzili popołudnie w szkole.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.