SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Uczniowie kl. I nie mogli się doczekać chwili, kiedy będą samodzielnie wypożyczać książki z biblioteki. 25 marca 2015 r. nastąpił ten długo oczekiwany moment - pasowanie na czytelnika. To uroczyste, oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników. Pierwsze spotkanie z biblioteką to ważne przeżycie. Na tę uroczystość przybyły dobre wróżki, kot w butach, czerwony kapturek, dziewczynka z zapałkami i inne postacie ze znanych bajek ukazując dzieciom piękno i konieczność czytania. Przekazali im także wiedzę o książkach i bibliotece. Pani Dyrektor wręczyła nowym czytelnikom pamiątkowe dyplomy i słodkie co nieco od Kubusia Puchatka. Następnie pierwszoklasistów zaproszono do szkolnej i publicznej biblioteki. Tam uczniowie poznali najważniejsze działy, ułożenie książek na półkach i oczywiście wybrali sobie pierwsze książki do czytania w domu. Mamy nadzieję, że to spotkanie utwierdziło młodych czytelników w przekonaniu, że "z książki płynie odwaga, książka w życiu pomaga".

Uroczystość była udana, przyniosła wiele wrażeń, które na długo zostaną w pamięci.

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.