SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Dnia 17 kwietnia 2015 r. przedszkolaki oraz uczniowie klas IV-VI wzięli udział w warsztatach edukacyjnych  pt. „I TY możesz chronić krajobraz poprzez zakupy”. Zajęcia w sposób przyjazny wprowadziły dzieci w świat tradycji, przyrody i ekologii. W izbie regionalnej uczniowie mieli możliwość zobaczenia ciekawych przedmiotów z życia codziennego dawnej wsi. Następnie zwiedzili Galerię Wsi Polskiej zawierającą kolekcję rzeźb ukazujących świadectwo istnienia dawnych zawodów i zwyczajów. Kolejnym punktem wycieczki było wyjście na zwiad przyrodniczy w trakcie którego uczniowie poznawali gatunki drzew i kwiatów rosnących w gospodarstwie.

Chwila odpoczynku i ciszy wśród wiekowych czternastu lip wszystkim dodała sił do zabawy  pt. „Kto rozpozna drzewa” na leśnej polanie. Zwyciężyła Kinga Kowalczyk. Nieco zmęczeni uczestnicy mieli chwilę na odpoczynek po którym z zapałem przystąpili do pracy nad projektem Eko-torby. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili do szkoły z nadzieją na kolejną udaną wycieczkę do Ostoi.

 

Irena Kukla

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.