SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

„Zdrowo żyć = pięknie żyć” to hasło tegorocznej Gminnej Biesiady Profilaktycznej, która już po raz VI odbyła w naszej szkole. 29 kwietnia w sali gimnastycznej, przekształconej na użytek biesiady w salę teatralną, zebrali się zaproszeni goście oraz delegacje uczniów ze wszystkich szkół gminy Krasocin.

Jako pierwsi wystąpili uczniowie naszej szkoły przedstawiając spektakl pt. „Spętani”. Tytuł sztuki nawiązuje do tego co zobaczyliśmy na scenie: ludzi uzależnionych od papierosów, alkoholu, narkotyków, komputera, przemocy, dosłownie przywiązanych do nałogu. Ale jest nadzieja. Jeśli tylko spotkamy na swojej drodze dobrych ludzi i pozwolimy im sobie pomóc, możemy wyzwolić się z uzależnienia. Nastrój jaki towarzyszył przedstawieniu oraz oprawa muzyczna, skłoniły widzów do zadumy i refleksji nad tym co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze.

Role ludzi uzależnionych oraz tych, którzy nieśli pomoc zagrali uczniowie klasy VI, natomiast w postać Nałogu wcielił się Hubert Frączek – uczeń klasy V. Młodzi aktorzy stanęli na wysokości zadania. Po zakończonym przedstawieniu otrzymali gromkie brawa od wszystkich zgromadzonych na sali oraz słowa uznania i podziękowanie od osób przygotowujących spektakl: pani Agaty Szymczyk, pani Agaty Frączek i pani Ireny Kukli. Zadowolenia i dumy nie kryli również rodzice uczniów obecni na sali.

W dalszej części biesiady obejrzeliśmy jeszcze dwa przedstawienia. Pierwsze, o uzależnieniu od komputera przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Czostkowie pod kierunkiem pani Anny Lechowicz oraz „Sąd nad papierosem” przygotowane przez uczniów Gimnazjum w Olesznie pod opieką pana Andrzeja Kowalczyka i Pani Anny Nowickiej.

Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Cieślach, pod kierunkiem pani Beaty Stańczyk oraz uczennice z Gimnazjum w Bukowie pod opieką pani Anety Banaś przedstawiły zebranym energetyczne układy taneczne, kierując się zapewne powiedzeniem, że ruch to zdrowie. Układ taneczny przedstawiły nam również dzieci klasy I ze Szkoły Podstawowej w Krasocinie, które przygotowywały panie: Małgorzata Knap i Małgorzata Łata. Byli to najmłodsi uczestnicy biesiady i to właśnie oni swoim występem wprowadzili wszystkich w radosny nastrój.

Po części artystycznej głos zabrała Pani Małgorzata Klimczyk – Karpińska – dyrektor Szkoły w Mieczynie, dziękując wszystkim uczniom i ich opiekunom za przygotowane przedstawienia oraz wręczając pamiątkowe statuetki.

Tradycyjnie już, statuetki otrzymali również wszyscy zaproszeni goście: Wójt Gminy Krasocin pan Ireneusz Gliściński, Wojewódzki Koordynator Klubów 4H pani Renata Gos, Kierownik Zespołu Obsługi Placówek w Krasocinie pani Irena Kuśmierczyk, Kierownik Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Włoszczowie pan Robert Jurek, Kierownik Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we Włoszczowie pani Wanda Świeboda, przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji we Włoszczowie i Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krasocinie.

Dalsze dyskusje o zdrowiu i profilaktyce toczyły się już przy stole. A oto, aby był on zdrowo zaopatrzony postarała się pomysłodawczyni biesiady – pani Lidia Siwek.

Organizatorzy Gminnej Biesiady Profilaktycznej dziękują wszystkim za zaangażowanie i zapraszają za rok.

Zespół d.s. promocji zdrowia


Copyright © 2014. All Rights Reserved.