W dniach 12-16 października 2009 r. obchodziliśmy „Tydzień Żytniego Chleba”. Akcja ta zainicjowana została przez Fundację „Dobre Życie”, której celem jest propagowanie zdrowego stylu życia i kreowanie postaw świadomego konsumenta. Z tej okazji uczniowie kl. VI przygotowali apel, na którym zapoznali całą społeczność z historią chleba. W akcji wzięli udział również najmłodsi uczniowie z kl.0 ,którzy zaprezentowali program pt. „ Od ziarenka do bochenka”. Gościliśmy Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Mieczyna oraz Pana Siwka z Borowca. Dzięki naszym gościom uczniowie mogli poznać sposób wypiekania tradycyjnego chleba oraz zobaczyć prawdziwe żarna. Akcja umożliwiła dzieciom zdobycie wiedzy na temat wartości odżywczych chleba i jego właściwości zdrowotnych.

I. Kukla