SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Nikogo nie trzeba przekonywać, że w dzisiejszych czasach języki obce, a w szczególności język angielski, pełnią niezwykle ważną rolę. Wszyscy korzystamy z Internetu, telefonów komórkowych oraz portali społecznościowych, dookoła nas dostrzegamy wiele skrótów pochodzących z języka angielskiego. Podczas krótkiego apelu uczniowie klasy III przybliżyli kolegom i koleżankom temat anglojęzycznych skrótów występujących w codziennym życiu. Najbardziej znane wśród młodzieży akronimy używane podczas internetowych czatów to LOL (z ang. Laughing Out Loud- śmieję się w głos), oraz WB(z ang. Welcome Back-witaj z powrotem).

Niemniej, podczas internetowych rozmów równie często korzystamy ze skrótów takich jak: CUL(z ang. see you later- do zobaczenia później) , 4U(for you - dla Ciebie), 2U2(to you too - wzajemnie). Na zakończenie apelu uczniowie klasy III sprawdzili, czy koledzy i koleżanki zapamiętali akronimy, o których była mowa. Okazało się , że zdecydowana większość szkolnej społeczności doskonale odnajduje się w anglojęzycznym świecie . Zarówno nasi starsi jak i młodsi uczniowie wciąż wzbogacają zasób słownictwa o nowe, praktyczne w codziennym życiu zwroty i dostrzegają wartość nauki języków obcych.

Weronika Woś

Copyright © 2014. All Rights Reserved.