SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechów wzruszeń i radości. W naszej szkole na stałe wpisany jest w kalendarz imprez szkolnych. W tym roku świętowaliśmy go 31 stycznia. Uczniowie, pod kierunkiem pań M. Kawka, M. Ciszek, U. Dudek i L. Siwek, na tę uroczystość przygotowały program artystyczny. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej wystąpiły głównie dzieci z klas 0 – III. Po powitaniu gości i życzeniach dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W ten sposób dziękowały seniorom za opiekę i trud wkładany w ich wychowanie. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Nagradzali dzieci gromkimi brawami, a na ich twarzach ciągle gościł uśmiech.

Po części artystycznej przyszedł czas na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Był on okazją do rozmów, w czasie których seniorzy dzielili się wspomnieniami i wrażeniami. Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnuków. Podziwiali ich talent, postawę i umiejętności. Sympatyczna atmosfera towarzysząca spotkaniu była nie tylko okazją do umocnienia więzi rodzinnej ale również miłego spędzenia czasu i wspólnej zabawy.

M. Ciszek, L. Siwek

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.