SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player


W dniu 17 maja 2010 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Europejskiego. Na początek uczniowie klasy III przedstawili najważniejsze informacje na temat Unii Europejskiej. Następnie uczniowie klas IV-VI zaprezentowali wybrane kraje członkowskie. Wielkie poruszenie wywołało pojawienie się na scenie uczniów naśladujących ruchy sceniczne oraz śpiew członków legendarnej grupy The Beatles. Publiczność z entuzjazmem przywitała ‘bokserów’, którzy pokazali, że Europa lubi sport i zdrową rywalizację. Podczas prezentacji Hiszpanii na scenie pojawili się ‘piłkarze z klubu Real Madryt’ , a ich zmaganiom z piłką towarzyszył wspaniały doping ze strony wiernych fanek.

Mieliśmy okazję również przyjrzeć się jak wygląda tradycyjna hiszpańska corrida oraz pokaz mody w stylu francuskim. Prezentację zakończył występ uczennicy, która wykonała utwór polskiej gwiazdy Maryli Rodowicz pt.’’ Kolorowe jarmarki’.

A oto wyniki konkursu plastycznego ‘Moja przyszłość w Unii Europejskiej’ .
Miejsce pierwsze: Daniel Tkacz (klasa V)
Miejsce drugie : Julia Siwek (klasa III)
Miejsce trzecie : Wiktoria Podstawka i Weronika Wertka (klasa III)

M.Gacia

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.