SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

11 czerwca 2013 r.  uczniowie z klas 0 – III i ich rodzice odbyli wycieczkę do Krakowa. Najpierw weszliśmy na dziedziniec zamku na Wawelu, gdzie przewodnik opowiadał historię zamku i Krakowa, a potem do Smoczej Jamy. Na Wawelu zwiedziliśmy również katedrę, weszliśmy do dzwonu Zygmunta, aby dotknąć jego serca, zeszliśmy do grobów królewskich i grobu państwa Kaczyńskich. Z Wawelu przyszliśmy drogą królewską na Rynek, aby tu zwiedzić kościół Mariacki i podziwiać ołtarz Wita Stwosza oraz posłuchać hejnału mariackiego.

Największą atrakcją dla dzieci na tej wycieczce był godzinny rejs statkiem po Wiśle. Mogliśmy wtedy podziwiać Kraków od strony Wisły i słuchać ciekawych opowieści przewodnika. Przed odjazdem do domu, wszyscy udali się jeszcze do Mc Donalds na ciepły posiłek.

W czasie wycieczki dzieci mogły na żywo obejrzeć miejsca, o których uczą się na zajęciach dydaktycznych.

M. Ciszek

Copyright © 2014. All Rights Reserved.