SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

30.IX 2014 r. w naszej szkole odbył się Dzień Chłopaka. Dziewczyny z wszystkich klas dawały chłopcom prezenty. Klasa IV kupiła im zegarki, V - smoczki i pampersy, a dziewczęta z kl. VI w prezencie wręczyły chłopakom kubki oraz krawaty. Każdy z chłopców był zadowolony ze swojego upominku. To chyba był najfajniejszy dzień w szkole. Wszystkim dopisywał humor i było wesoło. Do prezentu załapali się też inni chłopcy, czyli nauczyciele i woźni.

 

Dzień Chłopaka obchodzony jest od niedawna. Po raz pierwszy świętowano go w 1999 roku na... wyspach Trynidad i Tobago. Utworzono go najprawdopodobniej przez analogię do Dnia Kobiet. Obchodzony jest na całym świecie, ale w różnych dniach, np. w Indiach przypada 19 listopada, na Malcie 7 lutego, a w Brazylii 15 lipca.

Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje 30 września ale niektóre wskazują na 10 marca, przy czym 30 września częściej spotykamy się z nazwą "Dzień Chłopaka", podczas gdy 10 marca z nazwą "Dzień Mężczyzny".

Eliza Palac

Copyright © 2014. All Rights Reserved.