SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Atrakcje związane z Dniem Dziecka w tym roku miały miejsce w naszej szkole z pewnym opóźnieniem. Sprawcą tego zamieszania była niesprzyjająca aura. Pierwsza impreza odbyła się 05 czerwca. W tym dniu z samego rana uczniowie z kl. IV – VI prezentowali swoje talenty w konkursie piosenki niemieckojęzycznej. Do walki stanęli: Karolina Wydrych i Patrycja Mróz z kl. IV, Eliza Palac i Bartłomiej Kozieł z kl. V, Martyna Kmiecik z kl. VI. A było o co walczyć. Nagrodą za I miejsce był tablet. Bezkonkurencyjną w tegorocznej edycji konkursu okazała się być Martyna Kmiecik i to ona zdobyła tę super nagrodę. Pozostali uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Organizatorem konkursu i fundatorem nagród był pan Stanisław Iwanek.

Ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszyło się spotkanie z zawodowym żołnierzem panem Piotrem Karwackim. W niezwykle ciekawy sposób opowiadał on o służbie w wojsku i odbytych misjach, wyczerpująco odpowiadał na trudne pytania zadawane przez najmłodszych uczniów, zaprezentował też wiele wojskowych gadżetów. Przedmioty te każdy mógł dotknąć i z bliska obejrzeć.

Po tym spotkaniu dzieciom z kl. 0 –I wychowawczynie wraz rodzicami przygotowały smaczne grillowane kiełbaski.

Druga impreza na Dzień Dziecka odbyła się 20 czerwca. Niestety, deszczowa pogoda uniemożliwiła wyjazd do Borowca na „Ranczo u Adama” w planowanym terminie. Ale opłacało się czekać. Przy pięknej pogodzie na uczniów kl. III – VI czekało wiele atrakcji. Można było szybować pod obłoki na huśtawkach i trampolinach, przewieźć się bryczką, a na miłośników przyrody czekało Agro-Zoo, a w nim źrebaki, konie, pawie, świnki wietnamskie i kozy. Ważnym punktem spotkania był smaczny posiłek - grillowane kiełbaski, kaszanka i pieczony chleb.

Ale to nie koniec atrakcji. Wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali jeszcze owoce i słodycze.

Tak atrakcyjny przebieg Dnia Dziecka możliwy był dzięki hojności sponsorów. Serdeczne podziękowania składamy panom radnym Rafałowi Chruścielowi i Adamowi Młyńczakowi.

Weronika Woś z kl. VI

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.