SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

7 grudnia 2011 r. w naszej szkole odbyła się Gminna Biesiada Profilaktyczna. Imprezę zorganizowaną pod patronatem Klubu 4 H swoją obecnością zaszczycili: Wójt Gminy Krasocin - p. Ireneusz Gliściński, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasocinie - p. Mirosław Łapot, pracownik Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krasocinie - p. Ewa Kozubek, pracownicy Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Placówka we Włoszczowie – p. Joanna Stefańczyk i p. Marian Mysior. Drużyny ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy oraz z zaprzyjaźnionej szkoły w Dobrzeszowie, przygotowały w formie inscenizacji krótkie prezentacje poruszające m.in. problem używek (papierosów, narkotyków).

Przedstawiły również, niejednokrotnie w humorystyczny sposób, problemy pojawiające się w przypadku zaniedbania swojego zdrowia (przedstawienie „Baba Jaga u dentysty” – Szkoła Podstawowa w Cieślach, czy „Romeo i Julia” – Szkoła Podstawowa w Olesznie). Jak zauważył p. Ireneusz Gliściński, wszystkie prezentacje były niepowtarzalne i oryginalne, a przy tym zachowana została zasada, którą kierowały się dotychczasowe biesiady - nauka poprzez zabawę.

Przedstawienie naszej szkoły pt. „Sąd nad papierosem” zostało przygotowane przez uczniów klasy piątej, przy wydatnej pomocy chłopców z klasy szóstej: Karola Kukli i Dominika Robaka oraz dziewczynek ze szkolnego chóru.

Występy dzieci zostały nagrodzone pamiątkowymi statuetkami ufundowanymi przez p. Dyrektor , a trud nauczycieli przygotowujących swoje zespoły – stroikami i kartkami świątecznymi wykonanymi przez uczniów pod kierunkiem p. Agaty Szymczyk i L. Siwek.

Biesiada nie byłaby biesiadą bez poczęstunku, który przygotowały mamy naszych uczniów, a na który po występach zostali zaproszeni wszyscy goście.

Organizatorzy biesiady profilaktycznej

Galeria <<<

Copyright © 2014. All Rights Reserved.