SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

14 maja 2014 roku uczniowie klas IV – VI wraz z Pocztem Sztandarowym naszej szkoły pod kierunkiem pani Wandy Wilczyńskiej i pani Ireny Kukli uczestniczyli w VI Pielgrzymce Młodzieży Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego na Jasną Górę.
Pierwszym punktem uroczystości było spotkanie w sali ojca Kordeckiego, podczas którego wszyscy obejrzeli program artystyczny związany z 70. rocznicą Powstania Warszawskiego i Patronem Szkół Prymasowskich. Wydarzenia sprzed lat stały się bliższe dla obecnych dzięki wspomnieniom uczestnika Powstania Warszawskiego pana Czarcińskiego. Niepowtarzalny klimat spotkania ożywiło wspólne śpiewanie piosenek powstańczych.
Najważniejszą częścią pielgrzymki była msza święta w Kaplicy Matki Bożej z udziałem sztandarów szkół, podczas której kazanie wygłosił kapelan sportowców nawiązując do znaczenia słowa „bohaterstwo” w dzisiejszych czasach.
Na zakończenie pobytu na Jasnej Górze nasza delegacja udała się pod pomnik Stefana kardynała Wyszyńskiego. Miłym akcentem były pamiątkowe zdjęcia z sympatyczną grupą koreańskich pielgrzymów.
Mimo niesprzyjającej pogody i awarii sprzętu technicznego pielgrzymka była udana. W drodze powrotnej oprócz „duchowej przygody” wszyscy miło wspominali pobyt w Galerii Jurajskiej.

Uczestnicy pielgrzymki

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.