SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Ostatni tydzień października przeżywany jest w Kościele Katolickim jako Tydzień Misyjny. Z tej okazji uczniowie klasy III przygotowali i zaprezentowali w szkole przedstawienie misyjne pt."Biały Czarownik", by ukazać potrzebę działalności misyjnej kościoła, przypomnieć o problemach krajów misyjnych ( nieznajomość Boga, brak kościołów i księży, głód, choroby, ubóstwo, ciężka praca dzieci, brak szkół) i w ten sposób zachęcić uczniów do zaangażowania w pracę na rzecz misji.

Do przedstawienia przygotował dzieci ksiądz proboszcz Marek Szyba wspólnie z wychowawczynią klasy III panią Mieczysławą Ciszek. Za dekorację posłużyły: gazetka o tematyce misyjnej przygotowana przez Szkolne Koło Misyjne i elementy wykonane przez panią Irenę Kuklę. Przed występem uczniów ksiądz proboszcz opowiedział zebranym o pracy misyjnej i wprowadził w atmosferę życia małej murzyńskiej wioski, w której toczą się przedstawione w inscenizacji wydarzenia. Następnie wspólnie odśpiewano pieśń "Wiele jest serc, które czekają na Ewangelię" i w tej atmosferze wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie.
Na koniec spotkania ksiądz proboszcz poprowadził jeszcze z uczniami krótką rozmowę, związaną z oglądanym przedstawieniem.

ks. Marek Szyba
Mieczysława Ciszek

Copyright © 2014. All Rights Reserved.