SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Dnia 2 czerwca 2014 r. nasza szkolna społeczność uczciła Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji, jak co roku, odbył się Festiwal Gwiazd Szkolnych. Na początek zaprezentowali się uczniowie klasy III przedstawiając historię Czerwonego Kapturka w języku angielskim. Następnie odbył się konkurs piosenki w językach angielskim i niemieckim dla uczniów klas IV-VI. Miejsce I zajął duet uczennic z klasy VI w składzie: Eliza Palac (wokal)i Aleksandra Woś (akompaniament gitarowy),które wspaniale wykonały utwór „Hallelujah”. Miejsce drugie zdobył duet Patrycja Mróz i Karolina Wydrych –uczennice klasy V, miejsce trzecie zajęli ex aequo Adrian Kozieł (klasa IV) i Wiktoria Łapot (klasa IV). Poza konkursem wystąpił zespół taneczny w składzie: Julita Łapot, Milena Łapot, Karolina Wydrych i Wiktoria Łapot. Po części artystycznej nadszedł czas na życzenia, które wszystkim dzieciom złożyli Dyrektor Szkoły- pani Małgorzata Klimczyk-Karpińska oraz goszczący w naszych szkolnych progach Wójt Gminy Krasocin – pan Ireneusz Gliściński. Następnie wszyscy udali się na boisko szkolne , na którym odbył się pokaz gaśniczy w wykonaniu Strażaków z OSP w Krasocinie i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Mieczynie.

Pomimo deszczowej aury udało się zarówno obejrzeć fascynujący pokaz akcji gaśniczej jak i upiec kiełbaski na grillu. W tym miejscu kierujemy wyrazy wdzięczności dla pana wójta i członków Rady Rodziców, którzy przygotowali dla dzieci poczęstunek złożony ze słodyczy, kiełbasek, napojów oraz pysznych ciast domowej roboty. Po posiłku wszyscy udali się na salę gimnastyczną, na której nasi wspaniali druhowie z OSP i MDP poprowadzili pokaz pierwszej pomocy oraz zaprezentowali podstawowy sprzęt służący ratowaniu życia w razie pożaru lub wypadku. Obchody Dnia Dziecka zakończyła dyskoteka szkolna.

Serdeczne podziękowania kierujemy raz jeszcze do Rodziców, Druhów z OSP i MDP w Mieczynie i Krasocinie, Wójta oraz Radnych Gminy Krasocin, Państwa Violetty i Rafała Chruściel- fundatorów poczęstunku dla uczniów. Dziękujemy Nauczycielom i wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego dnia.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.