SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

 Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły wezmą udział w realizacji projektów e-twinning.

E-Twinning to, w skrócie, platforma współpracy dla pracowników szkół z krajów europejskich , które komunikują się, współpracują i realizują projekty o różnej tematyce.  To część Erasmus+, programu Unii Europejskiej wspierającego edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe.

E-twinning jest wyjątkowym miejscem umożliwiającym wirtualne spotkanie uczniów z różnych szkół w Europie, których współpraca odbywa się za pomocą  technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). To miejsce, gdzie poznajemy kulturę, zwyczaje mieszkańców innych państw.

Wreszcie, realizując zadania projektu, szlifujemy język angielskiJ

Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w dwa projekty połączone z nauką języka . Pierwszy z nich pod hasłem ‘WHAT MAKES YOU HAPPY? CO CIĘ USZCZĘŚLIWIA?- powstaje we współpracy ze szkołą ROBIN HOOD ACADEMY w Birmingham, w Wielkiej Brytanii.

 

 Drugi projekt ‘MERRY EUROPEAN CHRISTMAS ‘(Związany z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach Europy) realizujemy ze szkołami we WŁOSZECH, FRANCJI i na CYPRZE. Językiem obu projektów jest język angielski.

Celem projektów , w które zaangażowaliśmy się, jest także umożliwienie dzieciom atrakcyjnego spędzania czasu, kształtowanie postaw tolerancji i szacunku wobec innych kultur, promowanie swoich talentów oraz promowanie szkoły, regionu oraz kraju na forum Europy. Chcemy, aby nasi uczniowie wiedzieli, że poprzez umiejętne korzystanie z zasobów Internetu można pożytecznie spędzać czas, czerpać inspiracje, poznawać rówieśników w Europie, zawierać ciekawe znajomości i zdobywać nowe umiejętności.

Zapraszamy do śledzenia strony www Szkoły w Mieczynie, gdzie na bieżąco będziemy informować o naszych działaniach. Jesteśmy przekonani, że czeka nas dobra zabawa !

 

Szkolny koordynator projektów e-twinning  Maria Gacia

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.