SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

7 października 2015r. dzieci z przedszkola oraz z klas I i II pojechały na wycieczkę do Kielc. Najpierw w kinie „Helios” oglądały film pt. „W głowie się nie mieści”. Była to bajka edukacyjna, o bardzo ciekawej treści, pokazująca jak można radzić sobie z uczuciami. Następnie udały się do muzeum narodowego, gdzie wzięły udział w zajęciach edukacyjnych: „Jaki dźwięk ma talerz, a jaki filiżanka? Gra na ceramicznych instrumentach”. Dowiedziały się czym jest ceramika, porcelana i porcelit? Czym się różnią? Oglądały eksponaty na wystawie, były to wyroby z porcelany ćmielowskiej, poznały różne ciekawe nazwy. Ale chyba największą atrakcją było malowanie filiżanek. Każde dziecko otrzymało dwie filiżanki i materiały dydaktyczne niezbędne do pracy. W malowaniu filiżanek wykazały się niezwykłą pomysłowością, starannością i wytrwałością w pracy. Dla dzieci była to wspaniała zabawa. Po zajęciach każde zabrało ze sobą te piękne, własne wytwory. Z wycieczki dzieci wróciły zadowolone, pełne wrażeń i nowych doświadczeń.

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.