SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

 

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół podstawowych „Bateria Pomysłów ” którego organizatorem jest Polski Klub Ekologiczny Koło Miejskie w Gliwicach. Projekt ma doniosłe znaczenie –zarówno z punktu widzenia ochrony środowiska w Polsce, jak również kształtowania właściwych postaw i zachowań uczniów – dlatego został objęty Honorowym Patronatem przez Ministra Środowiska i Ministra Edukacji Narodowej.

Głównym celem konkursu jest zwiększenie świadomości uczniów, nauczycieli i rodziców na temat potrzeby właściwej utylizacji baterii oraz dla środowiska ,w przypadku niewłaściwego postępowania ze zużytymi bateriami. Bezpośrednią grupą docelową konkursu są uczniowie szkół podstawowych w przedziale wiekowym IV-VI klasa 16 województwach oraz nauczyciele i dyrekcja szkoły. Pośrednio oddziaływaniem konkursu objęte zostaną :

  • dzieci w przedziale wiekowym klas I-III poprzez możliwość głosowania na prace konkursowe uczniów swojej szkoły oraz zbiórkę zużytych baterii,
  • rodziny dzieci ,znajomi otrzymujący informacje o konkursie z zachęceniem do oddania głosu na drużynę klasową(szkołę)
  • sympatycy konkursu na facebooku i stronie WWW konkursu , którzy biorą udział w quizie elektronicznym.

Zadania Konkursowe:

  • Przygotowanie kampanii edukacyjno- informacyjnej dla rówieśników na temat potrzeby właściwego zagospodarowania zużytych baterii sposobów na ograniczenie użycia jednorazowych baterii,
  • Zbiórka zużytych baterii przez szkołę

Nagrodą główną w konkursie jest mikroskop z kamerą i wejściem USB dla szkoły, dwudniowa wycieczka z przewodnikiem i atrakcjami do wybranego parku narodowego dla drużyny, mp 4 dla uczniów.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.