SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

1 października 2015r.uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie udali się na wycieczkę do Kielc.

Wyruszyliśmy autokarem spod szkoły punktualnie o godzinie ósmej. Naszymi opiekunami były: pani Wanda Wilczyńska, pani Agata Szymczyk i pani Agata Frączek. Podróż trwała około godziny. Pogoda była słoneczna. Na miejscu podzieliliśmy się na dwie grupy.

 Uczniowie przygotowujący się do XIII Konkursu Humanistycznego udali się do Muzeum Diecezjalnego na zajęcia edukacyjne, których zadaniem było omówienie ołtarza w Książnicach Wielkich wzorowanego na ołtarzu Wita Stwosza oraz do Muzeum Narodowego na lekcje o mitologii i tkaninach.  Pozostali uczestnicy brali udział w warsztatach zorganizowanych przez Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej pt. „Od niepodległości do niepodległości.”

 Dzięki tym zajęciom poszerzyliśmy wiedzę na temat dzieł sztuki, ważnych wydarzeń historycznych. Przywieźliśmy wiele pomocy: plakaty, witraże, taśmy chronologiczne, karty pracy ułatwiające omawianie dzieł sztuki.

 

Kolejnym etapem naszej wyprawy były zajęcia związane z ceramiką ćmielowską. Wiele wrażeń dostarczyło nam własnoręczne zdobienie filiżanek, które w domu mogliśmy wypalić w piekarnikach .

Następnie udaliśmy się do kina „Moskwa” na film pt. „Gabriel” o dwunastoletnim chłopcu wychowywanym przez dziadków. Główne role odtwarzali: Janek Rotowski, Krzysztof Globisz, Paweł Królikowski, Tomasz Sapryk i Sławomir Orzechowski. Miło nam było rozpoznawać znane miejsca wydarzeń: Kielce, Chęciny, zamek „Krzyżtopór” w Ujeździe, tor na Miedzianej Górze, Sandomierz.

Ostatnim etapem wycieczki był pobyt w Galerii „Echo”, gdzie mieliśmy okazję doskonalić swoje umiejętności matematyczne szacując koszty zakupów.

Zmęczeni, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy na miejsce zbiórki. Naszym zdaniem była to udana wycieczka.

Uczestnicy wycieczki i organizatorzy


Copyright © 2014. All Rights Reserved.