SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

   Dnia 15.10. 2015 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz ślubowanie pierwszoklasistów.
Na to wyjątkowe wydarzenie przybyli: pan wójt Ireneusz Gliściński, przewodniczący Rady Gminy pan Rafał Chruściel, przewodnicząca Rady Rodziców pani Jadwiga Gołuch, dyrektor szkoły pani Małgorzata Klimczyk – Karpińska, ksiądz proboszcz Marek Szyba, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice.
Do ślubowania pierwszoklasiści przygotowywali się przez kilka tygodni pod opieką wychowawczyni pani Urszuli Dudek. Już w trakcie uroczystości musieli wykazać się umiejętnościami: tańca, śpiewu i recytacji. Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i tradycyjne pasowanie na ucznia  symbolicznym ołówkiem przygotowanym na tę okoliczność. Pasowania dokonała dyrektor szkoły, a ksiądz proboszcz

poświęcił uczniom plecaki i przybory szkolne.

 

Na zakończenie uroczystości ślubowania pan wójt wręczył pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy, rodzice natomiast - słodkie upominki.

Druga część akademii poświęcona była Dniu Edukacji Narodowej. Ten dzień jest dniem życzeń i podziękowań byłym i obecnym nauczycielom i pracownikom szkoły. Pan wójt wręczył nagrody pani dyrektor Małgorzacie Klimczyk-Karpińskiej i pani Wandzie Wilczyńskiej. Nagrody nauczycielom wręczyła również pani dyrektor. W tym roku otrzymały je panie: Mieczysława Ciszek, Maria Gacia i Małgorzata Sornat. Po części oficjalnej  uczniowie kl. VI pod kierownictwem pani Agaty Frączek zaprezentowali humorystyczne przedstawienie oraz wiersze i piosenki obrazujące ciężką pracę nauczycieli.

Uroczystość zwieńczył tort od Rady Rodziców dla nauczycieli, słodki poczęstunek dla uczniów kl.I przygotowany przez rodziców i uroczysty obiad dla wszystkich zaproszonych gości.

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.