SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

9 października 2015 r. na pierwszej godzinie wszyscy uczniowie naszej szkoły brali udział w lekcji historii prowadzonej przez grupę rekonstrukcji historycznych „Polanie”. Temat zajęć „Słowianie” nawiązywał do genezy i pochodzenia naszych przodków. W czasie lekcji dowiedzieliśmy się, skąd pochodzą Słowianie, zapoznaliśmy się z ich życiem, zwyczajami i kulturą . Najbardziej zaciekawiły nas zabawy z udziałem publiczności. Na początku poproszono na scenę Łukasza, aby go ukarać – zakuć w dyby. Następnie z ciekawością patrzyliśmy na Paulinę z klasy V, siedzącą na krześle kary, która, po założeniu rekwizytów: rękawic i czarodziejskiego kapelusza, wyglądała jak prawdziwa średniowieczna wiedźma. Za swoje czyny została ukarana, więc trzeba ją było ratować. Podjął się tego zadania odważny rycerz Maciek – kolega z klasy. Pokonał on przeciwnika w walce. Lecz to nie koniec. W dawnych czasach dziękowano śmiałkowi, który obronił pannę. Wiedźma – Paulina pocałunkiem nagrodziła rycerza za odwagę i w ten oto sposób przedstawienie dobiegło końca. Bardzo nam się podobało. Chcemy, aby było więcej takich lekcji!

Uczniowie klasy V

 

 


Copyright © 2014. All Rights Reserved.