SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Nasi pierwszoklasiści wzięli udział w dorocznej akcji profilaktycznej Echa Dnia - „Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły”. Wspólnie z rówieśnikami z gmin Włoszczowa i Krasocin bawili się w Domu Kultury we Włoszczowie. Z dziećmi spotkali się burmistrz gminy Włoszczowa pan Grzegorz Dziubek, a także przedstawiciele włoszczowskiej Fundacji Jesteśmy Blisko. Obecni w czasie akcji byli także włoszczowscy policjanci i strażacy, pani doktor z Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Kielcach oraz przedstawiciele lokalnych mediów, redaktorzy z  TV Włoszczowa i redaktorzy Echa Dnia. Na scenie wystąpiły również wielkie maskotki z JuraParku w Bałtowie: Dinozaur, psotny jeż Edek oraz Czarownica.

Nasi uczniowie wspaniale się bawili, śpiewali piosenki, odpowiadali na pytania związane ze zdrowiem, zasadami bezpieczeństwa oraz podstawowymi przepisami ruchu drogowego. Pierwszoklasiści doskonale znają numery alarmowe, wiedzą czym zajmuje się Policja i Straż Pożarna, jak należy zachować się, gdy użądli osa. Dzięki pani doktor Iwonie, dzieci poznały kilka ważnych zasad higieny, dowiedziały się, jak należy prawidłowo kichać aby nie zarażać innych oraz że bezpieczniej jest dać koledze kawałek bułki niż ‘gryza’.

 

 Tradycyjnie nie zabrakło konkursów. Nasz odważny uczeń Daniel prawidłowo odpowiadał na pytania prowadzącej i otrzymał upominek.

Na pamiątkę udziału w akcji wszyscy pierwszoklasiści dostali gadżety oraz odblaski, a po występach fotograf zrobił dzieciom wspólne zdjęcie, które będzie można zobaczyć w grudniowym numerze Echa Dnia.

Akcji Pierwszaki 2015 towarzyszy konkurs z nagrodami na „Najsympatyczniejszą Klasę Pierwszą 2015/2016" . Serdecznie zachęcamy do oddawania głosów na naszych Pierwszaków!


  

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.