SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

12 listopada 2015 r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia obchodziła 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Po oficjalnej części uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły obejrzeli program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków i uczniów klas IV – VI. Recytacje okolicznościowych wierszy, taniec narodowy, śpiewanie pieśni patriotycznych oraz ich wersje instrumentalne wygrane przez uczniów na saksofonie, puzonie i klarnecie przybliżyły najważniejsze wydarzenia historyczne, które wytyczały drogę Polaków do wolności. Uczniowie klasy V, wykonując gazetkę okolicznościową na oczach publiczności, zwrócili szczególną uwagę na poszanowanie naszych symboli narodowych: flagi, godła i hymnu państwowego oraz podkreślili szczególną rolę patriotyzmu w dzisiejszych czasach, na który składają się przede wszystkim: odwaga, przywiązanie i poświęcenie.

Za przygotowanie uczniów do przeprowadzenia uroczystości były odpowiedzialne: pani Małgorzata Sornat, pani Wanda Wilczyńska i pani Urszula Frączek.

 

Wanda Wilczyńska

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.