SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Dnia 13 listopada, korzystając z pięknej jesieni, uczniowie klas III, IV, V i VI wybrali się na wycieczkę szkolną do Kielc. Podróż przebiegła bardzo szybko i wesoło.

Pierwszym punktem naszego programu była wizyta w Telewizji Kielce. Po przyjeździe  na miejsce powitano nas i zaproszono do zwiedzania. Wszystkich  zaskoczyło mnóstwo kamer i fleszy. Poznaliśmy  szczegóły pracy ludzi przedstawiających nam codziennie na ekranach telewizorów różne programy. Zobaczyliśmy to wszystko, czego nie widać podczas transmisji telewizyjnej, ile urządzeń i ludzi jest potrzebnych do nagrania kilkuminutowego programu. Mieliśmy także okazję być prezenterami i przedstawiać program informacyjny.

Następnym punktem naszej wycieczki była położona w Górach Świętokrzyskich Jaskinia Raj. Zachwyciła nas wszystkich bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych.

 

Występują w niej skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne. Ta wyjątkowa jaskinia została przypadkowo odkryta w 1963r. Dwa lata później przeprowadzono w niej badania, podczas których znaleziono ślady obecności człowieka sprzed 50-60 tysięcy lat oraz szkielety takich zwierząt jak niedźwiedź, żubr, mamut czy piżmowół. W roku 1972  udostępniono ją publicznie dla turystów. Piękno niezwykłej jaskini wszyscy przeżywaliśmy podwójnie dzięki wspaniałemu zaprezentowaniu jej przez panią przewodnik.

Z jaskini udaliśmy się na basen do Strawczyna. Tutaj wszyscy zażywaliśmy kąpieli wodnych na różne sposoby po czym z uśmiechem na twarzy wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

 

      

     

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.