SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

24 listopada 2015r. uczniowie klas 0-III wraz z wychowawcami i rodzicami uczestniczyli  w wycieczce do fabryki bombek "Decora" w Miechowie. Dzieci dowiedziały się jak powstaje bombka i że jest to praca od początku do końca wykonywana ręcznie. Obserwowały cały proces jej powstawania  od dmuchania poprzez srebrzenie, malowanie i zdobienie aż do specjalistycznego pakowania. Z wielkim zainteresowaniem oglądały wydmuchiwanie, posrebrzanie, "kąpiel", suszenie, malowanie i pakowanie bombek. Zobaczyły ile pracy, wysiłku i cierpliwości wymaga wykonanie jednej ozdoby.  Dzieci uczestniczyły także w warsztatach plastycznych w czasie których własnoręcznie ozdabiały  i malowały bombki. Prace wykonywały pod czujnym okiem pracowników zakładu. W proces ozdabiania bombek bardzo aktywnie włączyli się  również  rodzice, wspierając swoje pociechy w ich twórczym działaniu. Takie malowanie własnej bombki było dla każdego dziecka  fascynującym zadaniem.  Na koniec pobytu dzieci zakupiły sobie w sklepie przy fabryce piękne pamiątki choinkowe i odebrały swoje własnoręcznie malowane i elegancko zapakowane ozdoby.

 

Następną atrakcją była bawialnia RIO. W sali zabaw dzieci korzystały  z licznych atrakcji: baseny z kulkami, podłoga interaktywna, XBOX, armatki. Dzieci bawiły się przeciskając się przez liczne tunele, zjeżdżały na zjeżdżalniach, budowały obiekty z dużych klocków oraz tańczyły przy muzyce i uczyły się nowych kroków tańca. Po wyczerpującej zabawie, zadowolone, lekko zmęczone i pełne wrażeń wróciły do autokaru. W drodze powrotnej, każdy myślał już o nadchodzących świętach i choince, którą ozdobi własnoręcznie wykonaną bombką.      

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.