SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

18 grudnia odbył się w naszej szkole uroczysty pokaz umiejętności podsumowujący zakończenie I etapu projektu edukacyjnego "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". Dzieci z kl. II, pod kierunkiem pani Mieczysławy Ciszek, zaprezentowały swoje umiejętności przedstawiając program artystyczny pt. ”Zabawy zimowe " . Zaproszonymi gośćmi i obserwatorami byli: przedszkolaki, uczniowie klas I - VI, nauczyciele i rodzice.

W ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie mieli szansę odkrywać swoje zainteresowania i talenty oraz je rozwijać. Uczestniczyli w wielu różnorodnych zajęciach dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb i możliwości, działali we wszystkich dziedzinach aktywności. Wiele radości dawały dzieciom zabawy w Dziecięcych Ośrodkach Zainteresowań, zorganizowanych dzięki pomocom dydaktycznym Projektu. Uczniowie sami wybierali miejsce pracy, obszar swojej działalności , oczywiście przy wsparciu nauczyciela. Odnajdywali tu własny styl pracy, własny styl uczenia się zgodny z ich profilem inteligencji. Dostrzegali swoje mocne strony. Zajęcia te sprzyjały wszechstronnemu rozwojowi uczniów, a ciekawe środki dydaktyczne inspirowały ich do działalności poznawczej, wyzwalały zapał do pracy i pomysłowość.

Projekt był współfinansowany przez UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Mieczyslawa Ciszek

Copyright © 2014. All Rights Reserved.