SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Już po raz ósmy szkoła w Mieczynie zagrała podczas 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się  10 stycznia pod hasłem „Mierzymy wysoko!” Celem tegorocznej zbiórki było pozyskanie środków finansowych dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych  oraz godnej opieki medycznej seniorów. Potrzeby na oddziałach szpitali pediatrycznych są ogromne, dlatego zebrane podczas 24 Finału pieniądze trafią właśnie tam,  zakupione zostaną łóżka, szafki i sprzęt specjalistyczny.
 Fundacja WOŚP po raz kolejny zbierała środki na doposażenie oddziałów geriatrycznych oraz zakładów opiekuńczo- leczniczych.
Od samego rana uczniowie klasy szóstej: Hubert Frączek, Jakub Karwacki, Łukasz Kupczyk, Wiktoria Łapot, Natalia Pianka, Emilia Raczyńska, wcielając się w rolę wolontariuszy kwestowali  przy kościele w Stojewsku i kaplicy w Mieczynie.
Główną imprezę rozpoczęliśmy tradycyjnie o godz. 16:00, a poprowadzili ją pani Agata Frączek i pan Robert Woś. Mając na uwadze cel tegorocznej akcji mieszkańcy Mieczyna i okolic przybyli tłumnie do budynku szkoły w Mieczynie.
Na początek uczniowie klas II i III zaprezentowali piękne Jasełka, przygotowane pod kierunkiem wychowawczyń: Mieczysławy Ciszek i Lidii Siwek. Następnie przyszła kolej na przedszkolaków. Dzieci, pod przewodnictwem pani Małgorzaty Sornat, wykonały wspaniałe tańce, za co otrzymały gromkie brawa od widzów.  Podobnie jak w latach poprzednich na scenie pojawili się absolwenci naszej szkoły:  Michał Robak, Cezary Kozieł, Dawid Frączek i Wiktor Frączek. Publiczność świetnie bawiła się podczas ich kabaretowych popisów. Z krótkim skeczem zaprezentowali  się również uczniowie klasy VI, a uczennice Natalia Pianka, Emilia Raczyńska oraz trio w składzie: Kuba Jadowski, Wiktoria Łapot i Julita Łapot  popisywali się wokalnie i tanecznie przed zgromadzoną widownią. Z wiązanką utworów wokalnych zaprezentowało się także Koło Gospodyń Wiejskich z Mieczyna.

 


Występy  przeplatane były licznymi aukcjami gadżetów przekazanych przez przyjaciół WOŚP. W tym roku licytowaliśmy gadżety przekazane przez: Wójta Gminy Krasocin pana Ireneusza Gliścińskiego, Starostwo Powiatowe i Radę Powiatu we Włoszczowie, państwo Violettę i Rafała Chruściel, dyrektora szkoły panią Małgorzatę Klimczyk-Karpińską, Koło Gospodyń Wiejskich z Mieczyna,  pana Sylwestra Kowalczyk -  firma „Mal-Med” z Włoszczowy, panią Agnieszkę Świerczewską – kwiaciarnia „Kalia” z Łopuszna,  panią Barbarę Kowalczyk, pana Pawła Kowalczyka, państwo Jana i Justynę Raczyńskich, państwo Agatę i Zbigniewa Frączek, państwo Urszulę i Andrzeja Frączek, panią Małgorzatę Sornat. Pani Jadwiga Gołuch prowadziła sklepik z różnymi smakołykami, a w „gabinecie lekarskim” pani Beata Wydrych dokonywała pomiaru poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego. Podobnie jak w latach ubiegłych pani Maria Gacia , nauczyciel  szkoły w Mieczynie,  poprowadziła loterię fantową, gdzie wśród licznie zgromadzonych przedmiotów znalazły się m. in. klocki, puzzle,  zestawy długopisów, książki, kalendarze, piórniki, filiżanki, kubki, breloki i inne drobne przedmioty.
Pani Anita Gągorowska, profesjonalna kosmetyczka, wykonywała chętnym wizaż artystyczny.
O strawę dla ciała zadbały panie: Violetta Chruściel, Justyna Raczyńska, Anna Tatar i Koło Gospodyń Wiejskich z Mieczyna przygotowując pyszne kanapki z domowym smalcem oraz smakowite domowe ciasta.
W tym roku zebraliśmy 4459,93 zł  oraz  walutę obcą. Jest to kwota  nieco niższa niż w poprzednich latach, ale i tak cieszą  otwarte serca naszej społeczności.
W zbiórkę funduszy dla Fundacji WOŚP zaangażowali się przedstawiciele władz gminnych i powiatowych. Serdeczne słowa podziękowania za pomoc kierujemy do pana wójta Ireneusza Gliścińskiego, przewodniczącego Rady Gminy Krasocin  pana Rafała Chruściela oraz przewodniczącego Rady Powiatu we Włoszczowie  pana Jacka Włodarczyka.
Z całego serca dziękujemy darczyńcom, nabywcom licytowanych przedmiotów, występującym artystom, wolontariuszom, osobom dbającym o ład i porządek oraz wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację 24 Finału WOŚP w naszej szkole.
Dziękujemy za Waszą dobroć i hojność !!! Do zobaczenia za rok.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.