SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W ostatnim czasie  uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego pani Marii Gacia, zaangażowali się w działania na rzecz dwóch projektów w ramach e-twinning.
E-Twinning to, w skrócie, platforma współpracy dla pracowników szkół z krajów europejskich, które komunikują się, współpracują i realizują projekty o różnej tematyce. Współpracując w ramach e-twinning uczniowie rozwijają umiejętność pracy zespołowej oraz posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjno- komunikacyjnymi. Wirtualna przestrzeń umożliwia poznanie kultury, zwyczajów typowych dla mieszkańców danego kraju oraz stwarza okazję do nauki języków obcych.
Pierwszy z projektów realizowany pod hasłem ‘What makes you happy? Co cię uszczęśliwia?’ powstał we współpracy ze szkołami w Wielkiej Brytanii, Finlandii, Francji i Bułgarii.
Drugi projekt ‘Merry European Christmas ‘ uczniowie szkoły w Mieczynie zrealizowali z rówieśnikami uczącymi się we Włoszech, Francji i na Cyprze. Językiem obu projektów był język angielski.
Celem całego przedsięwzięcia było umożliwienie dzieciom atrakcyjnego spędzania czasu, kształtowanie postaw tolerancji i szacunku wobec innych kultur, nauka języka angielskiego, promowanie talentów uczniów oraz promowanie szkoły, regionu i  kraju na forum Europy.

 


W działania związane z projektem ‘What makes you happy’ zaangażowali się uczniowie klas I-III i IV- VI. Najpierw dzieci napisały co im sprawia radość, a następnie wysłały swoje listy do szkół partycypujących w projekcie. Okazało się, że szczęście i radość kryją się w prostych sprawach. Zarówno naszym uczniom, jak i rówieśnikom z Francji, Finlandii, Wielkiej Brytanii czy Bułgarii do szczęścia wystarczy rodzina, szkoła, przyjaciele i ciekawe zajęcia pozalekcyjne. Dzieci lubią też zabawy z ukochanymi zwierzętami, gry na świeżym powietrzu, łowienie ryb, pieczenie ciast w gronie najbliższych.
 Drugi projekt zatytułowany ’Merry European Christmas’ wiązał się z wykonaniem bożonarodzeniowych kartek, a w jego realizację włączyła się cała społeczność szkolna - od przedszkolaków do szóstoklasistów. Uczniowie bardzo poważnie podeszli do zadania i w rezultacie stworzyli wyjątkowe małe dzieła sztuki, które następnie pocztą tradycyjną wysłano do szkół we Francji, Włoszech i na Cyprze. W tym cudownym okresie przedświątecznym wszyscy z wielką radością oczekiwali na kartki z zagranicy.
Dzięki takim działaniom uczniowie wiedzą, że korzystając umiejętnie z zasobów Internetu można pożytecznie spędzać czas, czerpać inspiracje, poznawać rówieśników w Europie i  zdobywać nowe umiejętności. Z pewnością uczniowie szkoły w Mieczynie jeszcze nie raz wezmą udział w takich i podobnych projektach rozwijających kreatywność i wspomagających proces edukacyjny.

 

Zobacz zdjęcia z realizacji projektu

Copyright © 2014. All Rights Reserved.