SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W dniu 15 marca gościliśmy w szkole  ratownika medycznego - pana Łukasza Gawęckiego. Celem spotkania było przygotowanie dzieci do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Dzieci dowiedziały się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, w jaki sposób wzywać pomoc i co najważniejsze, jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Pan Łukasz udzielił informacji, m.in. na temat udzielania pierwszej pomocy przy krwotoku z nosa i zasłabnięciu oraz jak  ułożyć  poszkodowanego w pozycji bocznej,  ustalonej jako pozycji  najbezpieczniejszej dla chorego. Dużym zainteresowaniem  uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Pan Łukasz wyjaśnił, dlaczego te czynności są tak ważne w pierwszych minutach. Opowiedział uczniom, jak stwierdzić, czy osoba poszkodowana straciła przytomność.

 

Po omówieniu zasad pomocy przedmedycznej pan ratownik udzielał odpowiedzi na pytania uczniów.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.