SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Jak co roku, w okresie przedświątecznym prowadzimy w szkole wiele działań mających na celu przekazywanie naszym uczniom zwyczajów i tradycji związanych z Wielkanocą. Na lekcjach plastyki oraz zajęciach pozalekcyjnych dzieci wykonują pisanki i stroiki świąteczne. Chętni uczniowie biorą udział w konkursach wielkanocnych. W tym roku był to konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną. Dzieci często z pomocą rodziców wykonały piękne palmy, które wyeksponowane na szkolnej wystawce, wprowadziły nas w nastrój wielkanocny. Podsumowaniem tych wszystkich działań jest coroczne „Spotkanie wielkanocne”. W tym roku klasa II z tej okazji przygotowała część artystyczną, w  której poprzez wiersze, piosenki przypomniała wszystkim zwyczaje wielkanocne znane w naszym regionie i kraju.

 

 Podczas tego spotkania ogłoszono również wyniki konkursu, który przebiegał w trzech grupach wiekowych:
- przedszkole
- klasy I-III
- klasy IV-VI
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco.
Wśród przedszkolaków nagrodzono:
I miejsce – Igor Jedliński
II miejsce – Filip Klimczyk
III miejsce- Wojciech Dwojakowski
W klasach I – III przyznano miejsca następującym osobom:
I  Weronika Łapot z kl. II
II  Nikola Wydrych i Zuzia Pawelec z kl. II
III  Mikołaj Palac i Wiktoria Judaszewska z kl. I oraz Klaudia Stępień z kl. III
W kategorii klas IV-VI zwyciężyli:
I  Natalia Dwojakowska kl. IV
II  Kinga Pięta kl. IV
III  Milena Skowron kl.V
Wyżej wymienieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz upominki, których sponsorem była firma ubezpieczeniowa pani Moniki Ślęzak. Ponadto wszyscy uczniowie, którzy wykonali palmy na konkurs, w nagrodę również otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Na zakończenie spotkania, uczniów nauczycieli i wszystkich pracowników poczęstowano tradycyjnym jajeczkiem.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.