SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

 W tym roku powitanie wiosny i Święta Wielkanocne zbiegły się w  czasie.W przedszkolu to dwa bardzo ważne bloki tematyczne. Przedszkolaki pracowały bardzo intensywnie. Najpierw  założyliśmy wiosenny ogródek, obserwowaliśmy rosnące w nim kwiaty cebulowe i inne rośliny doniczkowe. Dzięki sprzyjającej pogodzie dzieci szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spacerów i pieszych wycieczek. Wykonały plakaty o tematyce wiosennej, a także poznały wiersze i piosenki o wiośnie. Szczególnie dużo radości i zaangażowania wykazały podczas wykonywania kukły Marzanny. Gdy wreszcie nadszedł oczekiwany dzień 21 marca, dzieci przybyły do przedszkola w dobrych nastrojach i pięknie przebrane w wiosenne stroje i wiosenne emblematy, aby zaakcentować nadchodzącą porę roku. Podczas zabaw dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Witały wiosnę piosenkami, a także bawiły się tańcząc przy wesołej muzyce. Po zabawie w sali, dzieci wyruszyły barwnym pochodem na spacer dookoła ogrodu przedszkolnego z Marzanną. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.

 

Głośnymi okrzykami i wesołą zabawą przedszkolaki oraz dzieci z klas I-III pożegnały zimę paląc Marzannę i powitały długo oczekiwaną wiosnę.
Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim w naszym kraju. Wiąże się ona z licznymi obrzędami i zwyczajami zachowanymi do dnia dzisiejszego. Przedszkolaki poznały wiele polskich tradycji ludowych: malowanie pisanek, wykonanie palm wielkanocnych,  święcenie pokarmów i spożywanie ich w wielkanocny poranek.  W przedszkolu odbyła się też wystawa palm wielkanocnych przygotowanych na świąteczny konkurs  na wielkanocną palmę. Dzieci wraz z rodzicami wykonywały palmy w domu. Do konkursu zgłoszono  12 prac. Konkurs dostarczył dzieciom świetnej zabawy i uśmiechów na twarzy, okazał się też doskonałym sposobem na ich edukację. Pomysłowość rodziców i dzieci wprawiła nas w zachwyt. Wszystkie prace okazały się bardzo ładne. Nagrody przyznano za trzy pierwsze miejsca, a  wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy.
Rodzicom dziękujemy za ogromne zaangażowanie w wielkanocnym konkursie.
Wszystkim  życzymy zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie.


   


                                                                                   

Copyright © 2014. All Rights Reserved.